TXC CORPORATION TD-13.513MDE-T
TD-13.513MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-13.513MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 13.513MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-13.513MDE-T.pdf
Availability of TD-13.513MDE-T
QUANTITY
TD-13.513MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-13.513MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-13.513MDE-T
Standard Package3,000
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency13.513MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-13.513MDE-T
Related LinksTD-13.5, TD-13.513MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-13.513MDE-T Details Description
Related parts for TD-13.513MDE-T
RES SMD 30K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN MOD JACK datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 2POS 3.7MM SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf