TXC CORPORATION TD-16.384MDE-T
TD-16.384MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-16.384MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 16.384MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-16.384MDE-T.pdf
Availability of TD-16.384MDE-T
QUANTITY
TD-16.384MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-16.384MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-16.384MDE-T
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16.384MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-16.384MDE-T
Related LinksTD-16.3, TD-16.384MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-16.384MDE-T Details Description
Related parts for TD-16.384MDE-T
RES SMD 787 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET 3 POS IDC 20-24AWG datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET FILTERED 4A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.2A 160 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN BOOT FOR RG-58 CABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
LASER/INKJET SELF-LAM LABEL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS INLINE PINS datasheet.pdf