TXC CORPORATION TD-22.5792MCD-T
TD-22.5792MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-22.5792MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-22.5792MCD-T.pdf
Availability of TD-22.5792MCD-T
QUANTITY
TD-22.5792MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-22.5792MCD-T
Internal Part NumberEIS-TD-22.5792MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency22.5792MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-22.5792MCD-T
Related LinksTD-22.5, TD-22.5792MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-22.5792MCD-T Details Description
Related parts for TD-22.5792MCD-T
IC REG LDO -24V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 150MW SOT523 datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TAPE VHB CONFORMABLE 12"X5YD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 25 MSPS 48-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 19POS TIN datasheet.pdf