TDK Corporation NLV25T-018J-EFD
NLV25T-018J-EFD picture photo
Mfg. Part Number
NLV25T-018J-EFD
Brief Description
FIXED IND 18NH 450MA 310 MOHM
Datasheet Download
NLV25T-018J-EFD.pdf
Availability of NLV25T-018J-EFD
QUANTITY
NLV25T-018J-EFD Order Process
Ship out your order
Specifications of NLV25T-018J-EFD
Internal Part NumberEIS-NLV25T-018J-EFD
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, NLV-EFD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance18nH
Tolerance±5%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)310 mOhm Max
Q @ Freq15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant1.85GHz
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1008 (2520 Metric)
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NLV25T-018J-EFD
Related LinksNLV25T-, NLV25T-018J-EFD Datasheet, TDK Corporation Distributor
NLV25T-018J-EFD Details Description
Related parts for NLV25T-018J-EFD
CAP CER 2.2UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
IC SENSOR CAM HALL EFFECT UA datasheet.pdf
PHOTODIODE IR 820NM SIDE LOOK datasheet.pdf
OPTOISO 5KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
IC SRAM 16MBIT 10NS 48MINIBGA datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 26AWG .100 BLUE datasheet.pdf
HEADER 27POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN HEADER PA 8POS SIDE SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf