TXC CORPORATION TD-27.000MCE-T
TD-27.000MCE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-27.000MCE-T
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-27.000MCE-T.pdf
Availability of TD-27.000MCE-T
QUANTITY
TD-27.000MCE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-27.000MCE-T
Internal Part NumberEIS-TD-27.000MCE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-27.000MCE-T
Related LinksTD-27.0, TD-27.000MCE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-27.000MCE-T Details Description
Related parts for TD-27.000MCE-T
CAP CER 100PF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
IC CLK SOURCE SYSTEM PER 20-SSOP datasheet.pdf
CONV AC/DC 90-264VAC 5V 1A datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 34POS 5A datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG 500' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 10POS datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN ARRAY 259POS T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 42MA PWRDI5 datasheet.pdf