TXC CORPORATION TD-30.000MDD-T
TD-30.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-30.000MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-30.000MDD-T.pdf
Availability of TD-30.000MDD-T
QUANTITY
TD-30.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-30.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TD-30.000MDD-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-30.000MDD-T
Related LinksTD-30.0, TD-30.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-30.000MDD-T Details Description
Related parts for TD-30.000MDD-T
RES 976K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE XOR/XNOR 2-INPUT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
QUICKIE HEADER datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
IC MPU MPC86XX 1.0GHZ 994FCCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 2.84K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 47 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
22000UF 16V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf