TXC CORPORATION TD-30.000MDD-T
TD-30.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-30.000MDD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-30.000MDD-T.pdf
Availability of TD-30.000MDD-T
QUANTITY
TD-30.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-30.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TD-30.000MDD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-30.000MDD-T
Related LinksTD-30.0, TD-30.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-30.000MDD-T Details Description
Related parts for TD-30.000MDD-T
FUSE BRD MNT 315MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 4.5A 3-DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 400A 2TOWER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf