TXC CORPORATION TD-33.000MDE-T
TD-33.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-33.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-33.000MDE-T.pdf
Availability of TD-33.000MDE-T
QUANTITY
TD-33.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-33.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-33.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-33.000MDE-T
Related LinksTD-33.0, TD-33.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-33.000MDE-T Details Description
Related parts for TD-33.000MDE-T
IC PREC TRPL SUPPLY MONITR 8MSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 40A ISOPLUS247 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 18A 3.3 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
IMPACT PWR 4PR RA HDRHDDWN PF76A datasheet.pdf
GEC/MCGG ADAPTER datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS datasheet.pdf