TXC CORPORATION TD-36.000MDE-T
TD-36.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-36.000MDE-T
Brief Description
OSC MEMS 36.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-36.000MDE-T.pdf
Availability of TD-36.000MDE-T
QUANTITY
TD-36.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-36.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TD-36.000MDE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency36MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-36.000MDE-T
Related LinksTD-36.0, TD-36.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-36.000MDE-T Details Description
Related parts for TD-36.000MDE-T
LED 2MM 5V RT ANGLE YELLOW PCMNT datasheet.pdf
CAP MICA 5000PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf