TXC CORPORATION TD-37.500MBE-T
TD-37.500MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-37.500MBE-T
Brief Description
OSC MEMS 37.50MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-37.500MBE-T.pdf
Availability of TD-37.500MBE-T
QUANTITY
TD-37.500MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-37.500MBE-T
Internal Part NumberEIS-TD-37.500MBE-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency37.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-37.500MBE-T
Related LinksTD-37.5, TD-37.500MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-37.500MBE-T Details Description
Related parts for TD-37.500MBE-T
IC DAC CMOS MULT SRL 12BIT 8SOIC datasheet.pdf
RES 2K OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 22W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 10% 630VDC 2220 datasheet.pdf
DSUB 3W3 F SOD G CAD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG COAX PIN SLDER datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf