TXC CORPORATION TD-70.000MCD-T
TD-70.000MCD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-70.000MCD-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 70.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-70.000MCD-T.pdf
Availability of TD-70.000MCD-T
QUANTITY
TD-70.000MCD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-70.000MCD-T
Internal Part NumberEIS-TD-70.000MCD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency70MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-70.000MCD-T
Related LinksTD-70.0, TD-70.000MCD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-70.000MCD-T Details Description
Related parts for TD-70.000MCD-T
RES SMD 510K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 15PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC TXRX/REGISTER BUS 3ST 24TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
LP2HR 5.08/44/90 3.2SN OR datasheet.pdf
FLEX 2 SPARE ACTUATOR datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf