TXC CORPORATION TD-70.000MDD-T
TD-70.000MDD-T picture photo
Mfg. Part Number
TD-70.000MDD-T
Brief Description
OSC MEMS 70.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TD-70.000MDD-T.pdf
Availability of TD-70.000MDD-T
QUANTITY
TD-70.000MDD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TD-70.000MDD-T
Internal Part NumberEIS-TD-70.000MDD-T
Standard Package3,000
SeriesTD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency70MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TD-70.000MDD-T
Related LinksTD-70.0, TD-70.000MDD-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TD-70.000MDD-T Details Description
Related parts for TD-70.000MDD-T
DIODE SCHOTTKY 35V 9A DO204AR datasheet.pdf
CONN HEADER 66POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 28SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 10V SMD datasheet.pdf