Cornell Dubilier Electronics TDL226M025S1D
TDL226M025S1D picture photo
Mfg. Part Number
TDL226M025S1D
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 20% RADIAL
Datasheet Download
TDL226M025S1D.pdf
Availability of TDL226M025S1D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TDL226M025S1D Order Process
Ship out your order
Specifications of TDL226M025S1D
Internal Part NumberEIS-TDL226M025S1D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTDL
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.340" Dia (8.64mm)
Height - Seated (Max)0.400" (10.16mm)
Lead Spacing0.100" (2.54mm)
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TDL226M025S1D
Related LinksTDL226, TDL226M025S1D Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
TDL226M025S1D Details Description
Related parts for TDL226M025S1D
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH OPEN COL 16DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 51K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 60V 200MA SOD80 datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf