Vishay/Sprague TE1506-E3
TE1506-E3 picture photo
Mfg. Part Number
TE1506-E3
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
8UF 150V 9.779X21.539 105C AXI
Datasheet Download
TE1506-E3.pdf
Availability of TE1506-E3
QUANTITY
TE1506-E3 Order Process
Ship out your order
Specifications of TE1506-E3
Internal Part NumberEIS-TE1506-E3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package460
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TE1506-E3
Related LinksTE15, TE1506-E3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
TE1506-E3 Details Description
Related parts for TE1506-E3
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
ADAPTER IC PROBE TIP BLACK datasheet.pdf
IC PLL CLOCK DRIVER 28-PLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
VARISTOR 420V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU W/WD SOT23-6 datasheet.pdf
EVAL BOARDS FOR LTC2337-18 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
SPT-THR 1 5/ 5-V-5 08 P20 R56 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V THRU HOLE datasheet.pdf