Panduit TE70BIW10
TE70BIW10 picture photo
Mfg. Part Number
TE70BIW10
Manufacturer
Product Category
Wire Ducts, Raceways
Brief Description
BASE RACEWAY PWR OWHT(10=10')
Datasheet Download
TE70BIW10.pdf
Availability of TE70BIW10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TE70BIW10 Order Process
Ship out your order
Specifications of TE70BIW10
Internal Part NumberEIS-TE70BIW10
Lead Free Status / RoHS Status
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cables, Wires - Management
FamilyWire Ducts, Raceways
SeriesPan-Way®
Wire Duct TypeSolid (Raceway), Base
Height2.700" (68.58mm)
Length10.00' (3.05m)
Width4.10" (104.1mm)
Mounting TypeScrew
Features-
MaterialPVC
ColorWhite, Off
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TE70BIW10
Related LinksTE70, TE70BIW10 Datasheet, Panduit Distributor
TE70BIW10 Details Description
Related parts for TE70BIW10
THYRISTOR PROG UNIJUNCT 40V TO92 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 700MM PREWIRE MOD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 4" BK datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.030" 5MM 3LD datasheet.pdf
500VAC T D MIDGET .2A W TABS datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN PLUG HSG FMALE 10POS RA datasheet.pdf