Murata Electronics North America TEB04N100BA006
TEB04N100BA006 picture photo
Mfg. Part Number
TEB04N100BA006
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
TEB04N100BA006.pdf
Availability of TEB04N100BA006
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TEB04N100BA006 Order Process
Ship out your order
Specifications of TEB04N100BA006
Internal Part NumberEIS-TEB04N100BA006
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship TEB04N100BA006 today.
SeriesTEB04N10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type4 4
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-TEB04N100BA006
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksTEB04N1, TEB04N100BA006 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
TEB04N100BA006 Details Description
Related parts for TEB04N100BA006
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN PIN 7AWG GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
Crystal 8.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf