TDK Corporation TF1714VU-153Y1R0-01
TF1714VU-153Y1R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF1714VU-153Y1R0-01
Brief Description
FILTER LINE 15MH 1A VERTICAL
Datasheet Download
TF1714VU-153Y1R0-01.pdf
Availability of TF1714VU-153Y1R0-01
QUANTITY
TF1714VU-153Y1R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF1714VU-153Y1R0-01
Internal Part NumberEIS-TF1714VU-153Y1R0-01
Number of Lines2
Inductance15mH
Current1A
DC Resistance (DCR)400 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.650" Dia x 0.551" W (16.50mm x 14.00mm)
Height (Max)-
Package / CaseVertical, No Base, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF1714VU-153Y1R0-01
Related LinksTF1714VU-, TF1714VU-153Y1R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF1714VU-153Y1R0-01 Details Description
Related parts for TF1714VU-153Y1R0-01
RES SMD 8.06KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TAPE FABRIC 25.4MM CIRC 250/PK datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
VINYL INSL BRZED SEAM RING TONGU datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
Connector Socket 94 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
RES 274K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf