TDK Corporation TF2514VU-101Y5R0-01
TF2514VU-101Y5R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF2514VU-101Y5R0-01
Brief Description
FILTER LINE 0.1MH 5A VERTICAL
Datasheet Download
TF2514VU-101Y5R0-01.pdf
Availability of TF2514VU-101Y5R0-01
QUANTITY
TF2514VU-101Y5R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2514VU-101Y5R0-01
Internal Part NumberEIS-TF2514VU-101Y5R0-01
Number of Lines2
Inductance100µH
Current5A
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.945" Dia x 0.512" W (24.00mm x 13.00mm)
Height (Max)-
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2514VU-101Y5R0-01
Related LinksTF2514VU-, TF2514VU-101Y5R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2514VU-101Y5R0-01 Details Description
Related parts for TF2514VU-101Y5R0-01
DIODE SCHOTTKY 30V 3.3A C16 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER RT/A 22POS .100 15AU datasheet.pdf
LED RGB DIFFUSED 2SMD R/A datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPST 15A 125V datasheet.pdf
CONN F PLUG STR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf