TDK Corporation TF2528S-502Y3R0-K1
TF2528S-502Y3R0-K1 picture photo
Mfg. Part Number
TF2528S-502Y3R0-K1
Brief Description
FILTER LINE 5MH 3A VERTICAL
Datasheet Download
TF2528S-502Y3R0-K1.pdf
Availability of TF2528S-502Y3R0-K1
QUANTITY
TF2528S-502Y3R0-K1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2528S-502Y3R0-K1
Internal Part NumberEIS-TF2528S-502Y3R0-K1
Number of Lines2
Inductance5mH
Current3A
DC Resistance (DCR)150 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.063" L x 0.827" W (27.00mm x 21.00mm)
Height (Max)1.102" (28.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2528S-502Y3R0-K1
Related LinksTF2528S-5, TF2528S-502Y3R0-K1 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2528S-502Y3R0-K1 Details Description
Related parts for TF2528S-502Y3R0-K1
OPTOISO 2.5KV 2CH PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 18POS R/A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
IGBT 600V 60A 200W TO268 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 8POS PIN datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf