TDK Corporation TF2628V-250Y12R0-1H
TF2628V-250Y12R0-1H picture photo
Mfg. Part Number
TF2628V-250Y12R0-1H
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 25UH 12A VERTICAL
Datasheet Download
TF2628V-250Y12R0-1H.pdf
Availability of TF2628V-250Y12R0-1H
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF2628V-250Y12R0-1H Order Process
Ship out your order
Specifications of TF2628V-250Y12R0-1H
Internal Part NumberEIS-TF2628V-250Y12R0-1H
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance25µH
Current12A
DC Resistance (DCR)9 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.063" L x 0.827" W (27.00mm x 21.00mm)
Height (Max)1.102" (28.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF2628V-250Y12R0-1H
Related LinksTF2628V-2, TF2628V-250Y12R0-1H Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF2628V-250Y12R0-1H Details Description
Related parts for TF2628V-250Y12R0-1H
CONN TERM BLOCK JUMPER 10POS datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
BOARD EVAL ORSPI4/CBL/CARD/ADAPT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf