TDK Corporation TF3423VU-202Y5R0-01
TF3423VU-202Y5R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3423VU-202Y5R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 2MH 5A VERTICAL
Datasheet Download
TF3423VU-202Y5R0-01.pdf
Availability of TF3423VU-202Y5R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF3423VU-202Y5R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3423VU-202Y5R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3423VU-202Y5R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance2mH
Current5A
DC Resistance (DCR)50 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.220" Dia x 0.827" W (31.00mm x 21.00mm)
Height (Max)-
Package / CaseVertical, No Base, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3423VU-202Y5R0-01
Related LinksTF3423VU-, TF3423VU-202Y5R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3423VU-202Y5R0-01 Details Description
Related parts for TF3423VU-202Y5R0-01
IC ENCORE MCU FLASH 4K 20DIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 0.174 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
BOARD TO WIRE WAFER 1.2MM TOP EN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf