TDK Corporation TF3424HU-802Y4R0-01
TF3424HU-802Y4R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3424HU-802Y4R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 8MH 4A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF3424HU-802Y4R0-01.pdf
Availability of TF3424HU-802Y4R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF3424HU-802Y4R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3424HU-802Y4R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3424HU-802Y4R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance8mH
Current4A
DC Resistance (DCR)90 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.220" Dia (31.00mm)
Height (Max)0.827" (21.00mm)
Package / CaseHorizontal, No Base, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3424HU-802Y4R0-01
Related LinksTF3424HU-, TF3424HU-802Y4R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3424HU-802Y4R0-01 Details Description
Related parts for TF3424HU-802Y4R0-01
CONN 68POS AMPLMT BACKSHL STYL A datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 511K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 2.5GHZ 16VFQFN datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf