TDK Corporation TF3435VU-102Y10R0-01
TF3435VU-102Y10R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3435VU-102Y10R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 10A VERTICAL
Datasheet Download
TF3435VU-102Y10R0-01.pdf
Availability of TF3435VU-102Y10R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF3435VU-102Y10R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3435VU-102Y10R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3435VU-102Y10R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current10A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.299" L x 0.866" W (33.00mm x 22.00mm)
Height (Max)1.339" (34.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3435VU-102Y10R0-01
Related LinksTF3435VU-1, TF3435VU-102Y10R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3435VU-102Y10R0-01 Details Description
Related parts for TF3435VU-102Y10R0-01
RES SMD 8.25KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 130 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf