TDK Corporation TF3435VU-102Y15R0-01
TF3435VU-102Y15R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3435VU-102Y15R0-01
Brief Description
FILTER LINE 1MH 15A VERTICAL
Datasheet Download
TF3435VU-102Y15R0-01.pdf
Availability of TF3435VU-102Y15R0-01
QUANTITY
TF3435VU-102Y15R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3435VU-102Y15R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3435VU-102Y15R0-01
Number of Lines2
Inductance1mH
Current15A
DC Resistance (DCR)20 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.299" L x 0.866" W (33.00mm x 22.00mm)
Height (Max)1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3435VU-102Y15R0-01
Related LinksTF3435VU-1, TF3435VU-102Y15R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3435VU-102Y15R0-01 Details Description
Related parts for TF3435VU-102Y15R0-01
JUMPER-H9991TR/1852YL/H9991TR12" datasheet.pdf
RES SMD 4.64 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 15W 5% CERAMIC WW datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf