TDK Corporation TF3435VU-202Y10R0-01
TF3435VU-202Y10R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3435VU-202Y10R0-01
Brief Description
FILTER LINE 2MH 10A VERTICAL
Datasheet Download
TF3435VU-202Y10R0-01.pdf
Availability of TF3435VU-202Y10R0-01
QUANTITY
TF3435VU-202Y10R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3435VU-202Y10R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3435VU-202Y10R0-01
Number of Lines2
Inductance2mH
Current10A
DC Resistance (DCR)40 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.299" L x 0.866" W (33.00mm x 22.00mm)
Height (Max)1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3435VU-202Y10R0-01
Related LinksTF3435VU-2, TF3435VU-202Y10R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3435VU-202Y10R0-01 Details Description
Related parts for TF3435VU-202Y10R0-01
CBL RIBN 16COND 0.100 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 3.5A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A SMD datasheet.pdf
RES 32 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SL 7.62HP/10/90LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
10 POS EP II HSG, GLOW WIRE datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz 8-Channel D/A Converter IC datasheet.pdf