TDK Corporation TF3435VU-600Y8R0-1H
TF3435VU-600Y8R0-1H picture photo
Mfg. Part Number
TF3435VU-600Y8R0-1H
Brief Description
FILTER LINE 60UH 8A VERTICAL
Datasheet Download
TF3435VU-600Y8R0-1H.pdf
Availability of TF3435VU-600Y8R0-1H
QUANTITY
TF3435VU-600Y8R0-1H Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3435VU-600Y8R0-1H
Internal Part NumberEIS-TF3435VU-600Y8R0-1H
Number of Lines2
Inductance60µH
Current8A
DC Resistance (DCR)16 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Height (Max)1.339" (34.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3435VU-600Y8R0-1H
Related LinksTF3435VU-, TF3435VU-600Y8R0-1H Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3435VU-600Y8R0-1H Details Description
Related parts for TF3435VU-600Y8R0-1H
FUSE BOARD MNT 315MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC DO214AA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
WORKSTATION MONITOR WRIST STRAPS datasheet.pdf
Dual Low Power 1.5% Comparator With 400 mV Reference IC datasheet.pdf