TDK Corporation TF3524B-301Y20R0-01
TF3524B-301Y20R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3524B-301Y20R0-01
Brief Description
FILTER LINE 0.3MH 20A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF3524B-301Y20R0-01.pdf
Availability of TF3524B-301Y20R0-01
QUANTITY
TF3524B-301Y20R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3524B-301Y20R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3524B-301Y20R0-01
Number of Lines2
Inductance300µH
Current20A
DC Resistance (DCR)5 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.339" L x 1.299" W (34.00mm x 33.00mm)
Height (Max)1.024" (26.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3524B-301Y20R0-01
Related LinksTF3524B-3, TF3524B-301Y20R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3524B-301Y20R0-01 Details Description
Related parts for TF3524B-301Y20R0-01
CONN FIBER MU PLUG SMPLX datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 60A ISOTOP datasheet.pdf
CONN SPRING 2POS SNGL .315 SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
IC FPGA 182 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 6A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 670MA 470 MOHM datasheet.pdf