TDK Corporation TF3524B-402Y6R0-01
TF3524B-402Y6R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3524B-402Y6R0-01
Brief Description
FILTER LINE 4MH 6A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF3524B-402Y6R0-01.pdf
Availability of TF3524B-402Y6R0-01
QUANTITY
TF3524B-402Y6R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3524B-402Y6R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3524B-402Y6R0-01
Number of Lines2
Inductance4mH
Current6A
DC Resistance (DCR)35 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.339" L x 1.299" W (34.00mm x 33.00mm)
Height (Max)1.024" (26.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3524B-402Y6R0-01
Related LinksTF3524B-4, TF3524B-402Y6R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3524B-402Y6R0-01 Details Description
Related parts for TF3524B-402Y6R0-01
Connector Quick Connect Tab 14-16 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
RES 470 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT323-6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS SINGLE BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 1K OHM 2.5W 10% AXIAL datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 24V datasheet.pdf
2700UF 80V 30X35MM 105C 5000H datasheet.pdf
Fully Accurate 12-/14-/16-Bit VOUT DAC SPI Interface 2.7 V to 5.5 V in a TSSOP IC datasheet.pdf