TDK Corporation TF3524V-202Y8R0-01
TF3524V-202Y8R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF3524V-202Y8R0-01
Brief Description
FILTER LINE 2MH 8A VERTICAL
Datasheet Download
TF3524V-202Y8R0-01.pdf
Availability of TF3524V-202Y8R0-01
QUANTITY
TF3524V-202Y8R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF3524V-202Y8R0-01
Internal Part NumberEIS-TF3524V-202Y8R0-01
Number of Lines2
Inductance2mH
Current8A
DC Resistance (DCR)25 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.378" L x 0.984" W (35.00mm x 25.00mm)
Height (Max)1.378" (35.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF3524V-202Y8R0-01
Related LinksTF3524V-2, TF3524V-202Y8R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF3524V-202Y8R0-01 Details Description
Related parts for TF3524V-202Y8R0-01
BOX PLASTIC GRAY 4.8"L X 4.8"W datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 14POS R/A datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC BINARY COUNTR 14BIT HS 16SOIC datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SO datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf