TDK Corporation TF4131HU-102Y15R0-01
TF4131HU-102Y15R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF4131HU-102Y15R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 1MH 15A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF4131HU-102Y15R0-01.pdf
Availability of TF4131HU-102Y15R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF4131HU-102Y15R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF4131HU-102Y15R0-01
Internal Part NumberEIS-TF4131HU-102Y15R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance1mH
Current15A
DC Resistance (DCR)15 mOhm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.575" L x 1.535" W (40.00mm x 39.00mm)
Height (Max)1.181" (30.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF4131HU-102Y15R0-01
Related LinksTF4131HU-1, TF4131HU-102Y15R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF4131HU-102Y15R0-01 Details Description
Related parts for TF4131HU-102Y15R0-01
FIXED IND 100UH 290MA 1.495 OHM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 50K 14TSSOP datasheet.pdf
RES 252 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 127K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
UP.250 STRAIGHT SAPR110F220FK datasheet.pdf
FUSE 5.5KV 2A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf