TDK Corporation TF6332TU-501Y25R0-01
TF6332TU-501Y25R0-01 picture photo
Mfg. Part Number
TF6332TU-501Y25R0-01
Manufacturer
Product Category
Common Mode Chokes
Brief Description
FILTER LINE 0.5MH 25A HORIZONTAL
Datasheet Download
TF6332TU-501Y25R0-01.pdf
Availability of TF6332TU-501Y25R0-01
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TF6332TU-501Y25R0-01 Order Process
Ship out your order
Specifications of TF6332TU-501Y25R0-01
Internal Part NumberEIS-TF6332TU-501Y25R0-01
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Filters
FamilyCommon Mode Chokes
SeriesTF
PackagingBulk
Filter TypePower Line
Number of Lines3
Inductance500µH
Current25A
DC Resistance (DCR)6 Ohm Max
Impedance-
Operating Temperature-20°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension2.480" Dia (63.00mm)
Height (Max)1.260" (32.00mm)
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TF6332TU-501Y25R0-01
Related LinksTF6332TU-5, TF6332TU-501Y25R0-01 Datasheet, TDK Corporation Distributor
TF6332TU-501Y25R0-01 Details Description
Related parts for TF6332TU-501Y25R0-01
03P CMNL PLUG HSG F/H BLK datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PANEL MT SOLDER datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
3V PH.MODULE 40KHZ S.VIEW datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ SIDE VW F FILT datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 3.5% 1600VDC RAD datasheet.pdf