Ohmite TFH85M33R0JE
TFH85M33R0JE picture photo
Mfg. Part Number
TFH85M33R0JE
Brief Description
RES 33 OHM 85W 5% TO264
Datasheet Download
TFH85M33R0JE.pdf
Availability of TFH85M33R0JE
QUANTITY
TFH85M33R0JE Order Process
Ship out your order
Specifications of TFH85M33R0JE
Internal Part NumberEIS-TFH85M33R0JE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)85W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-
Package / CaseTO-264-2
Supplier Device PackageTO-264
Size / Dimension0.790" L x 0.200" W (20.07mm x 5.08mm)
Height1.030" (26.16mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFH85M33R0JE
Related LinksTFH85M, TFH85M33R0JE Datasheet, Ohmite Distributor
TFH85M33R0JE Details Description
Related parts for TFH85M33R0JE
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 500MW TO92-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
6062 APPLIANCE INLET 15A 70C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 48V 350W 7.3A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf