Vishay/Dale TFPT0603L4700FZ
TFPT0603L4700FZ picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0603L4700FZ
Brief Description
THERMISTOR PTC 470 OHM 1% 0603
Datasheet Download
TFPT0603L4700FZ.pdf
Availability of TFPT0603L4700FZ
QUANTITY
TFPT0603L4700FZ Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0603L4700FZ
Internal Part NumberEIS-TFPT0603L4700FZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C470
Resistance Tolerance±1%
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max75mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0603L4700FZ
Related LinksTFPT060, TFPT0603L4700FZ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0603L4700FZ Details Description
Related parts for TFPT0603L4700FZ
TRIAC 600V 10A TO220AB datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.88A 280 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
RES 87.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FEMALE PLUG 20POS ORG datasheet.pdf
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 200W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER 2.5A datasheet.pdf
LSR DSPLC SNSR DIFFUSE RFLC PNP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf