Vishay/Dale TFPT0805L2700JM
TFPT0805L2700JM picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0805L2700JM
Manufacturer
Product Category
Thermistors - PTC
Brief Description
THERMISTOR PTC 270 OHM 5% 0805
Datasheet Download
TFPT0805L2700JM.pdf
Availability of TFPT0805L2700JM
QUANTITY
TFPT0805L2700JM Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0805L2700JM
Internal Part NumberEIS-TFPT0805L2700JM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package5,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - PTC
SeriesTFPT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C270
Resistance Tolerance±5%
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0805L2700JM
Related LinksTFPT080, TFPT0805L2700JM Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0805L2700JM Details Description
Related parts for TFPT0805L2700JM
HDC-KIT-HA 04.400 datasheet.pdf
IC STEREO AUDIO CODEC 80-BGA datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN CTRLR LP 20TQFN datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 37.9KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 870MA 610 MOHM datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 36VA THRU HOLE datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 18VC SOT666 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf