Vishay/Dale TFPT0805L3300FM
TFPT0805L3300FM picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0805L3300FM
Brief Description
THERMISTOR PTC 330 OHM 1% 0805
Datasheet Download
TFPT0805L3300FM.pdf
Availability of TFPT0805L3300FM
QUANTITY
TFPT0805L3300FM Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0805L3300FM
Internal Part NumberEIS-TFPT0805L3300FM
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C330
Resistance Tolerance±1%
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2125 Metric)
Supplier Device Package0805
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0805L3300FM
Related LinksTFPT080, TFPT0805L3300FM Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0805L3300FM Details Description
Related parts for TFPT0805L3300FM
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
KIT SAMPLE FSK/ASK 433MHZ datasheet.pdf
IC ADSL CPE DVR 175MA 14-SOIC datasheet.pdf
OSC XO 133.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RND SPACER 0.125" NYLON 20.19MM datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 152 TYPE A 4POS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FILTER EMI 10000PF RADIAL datasheet.pdf