Vishay/Dale TFPT0805L3301JZ
TFPT0805L3301JZ picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0805L3301JZ
Brief Description
THERMISTOR PTC 3.3K OHM 5% 0805
Datasheet Download
TFPT0805L3301JZ.pdf
Availability of TFPT0805L3301JZ
QUANTITY
TFPT0805L3301JZ Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0805L3301JZ
Internal Part NumberEIS-TFPT0805L3301JZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C3.3k
Resistance Tolerance±5%
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0805L3301JZ
Related LinksTFPT080, TFPT0805L3301JZ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0805L3301JZ Details Description
Related parts for TFPT0805L3301JZ
RES SMD 1.96K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 55mA Lighting, Signage 24-TSSOP datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 42POS 22AWG datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY SNAP DPDT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 187 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8VSSOP datasheet.pdf
A5 INDEX POSITION DRIVE 3 PHASE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40A 120V TO-263AB datasheet.pdf