Vishay/Dale TFPT0805L5600JM
TFPT0805L5600JM picture photo
Mfg. Part Number
TFPT0805L5600JM
Brief Description
THERMISTOR PTC 560 OHM 5% 0805
Datasheet Download
TFPT0805L5600JM.pdf
Availability of TFPT0805L5600JM
QUANTITY
TFPT0805L5600JM Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT0805L5600JM
Internal Part NumberEIS-TFPT0805L5600JM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C560
Resistance Tolerance±5%
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max100mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT0805L5600JM
Related LinksTFPT080, TFPT0805L5600JM Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT0805L5600JM Details Description
Related parts for TFPT0805L5600JM
JUMPER-H1502TR/A3049S/H1502TR 12 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 1A SMB datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 50V C0H 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM COUNTER 237BIT C-PKG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
QUICKIE*II HEADER datasheet.pdf
RES SMD 27.4KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES 200 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2910 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 383 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf