Vishay/Dale TFPT1206L8200FV
TFPT1206L8200FV picture photo
Mfg. Part Number
TFPT1206L8200FV
Brief Description
THERMISTOR PTC 820 OHM 1% 1206
Datasheet Download
TFPT1206L8200FV.pdf
Availability of TFPT1206L8200FV
QUANTITY
TFPT1206L8200FV Order Process
Ship out your order
Specifications of TFPT1206L8200FV
Internal Part NumberEIS-TFPT1206L8200FV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C820
Resistance Tolerance±1%
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max125mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFPT1206L8200FV
Related LinksTFPT120, TFPT1206L8200FV Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TFPT1206L8200FV Details Description
Related parts for TFPT1206L8200FV
CONN HEADER .100 SINGL STR 28POS datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A DO201AD datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 80VQFP datasheet.pdf
HEADER SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
MINI LATCH HSG 0.100" DUAL ROW datasheet.pdf