Alpha Wire TFT20011 NA002
TFT20011 NA002 picture photo
Mfg. Part Number
TFT20011 NA002
Manufacturer
Product Category
Solid Tubing, Sleeving
Brief Description
TUBING PTFE NATURAL 500'
Datasheet Download
TFT20011 NA002.pdf
Availability of TFT20011 NA002
QUANTITY
TFT20011 NA002 Order Process
Ship out your order
Specifications of TFT20011 NA002
Internal Part NumberEIS-TFT20011 NA002
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilySolid Tubing, Sleeving
SeriesFIT® TFT-200
TypeSmooth
Diameter - Inside0.091" (2.31mm)
Diameter - Outside0.125" (3.17mm)
Length500' (152.44m)
MaterialPolytetrafluoroethylene (PTFE)
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TFT20011 NA002
Related LinksTFT2001, TFT20011 NA002 Datasheet, Alpha Wire Distributor
TFT20011 NA002 Details Description
Related parts for TFT20011 NA002
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN JACK 6POS MALE SOLDER datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
RES SMD 1.93K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 18 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 250MA SOD123 datasheet.pdf
IGBT 650V 120A 469W TO-247 datasheet.pdf