t-Global Technology TG2030-100-100-0.5-0
TG2030-100-100-0.5-0 picture photo
Mfg. Part Number
TG2030-100-100-0.5-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TG2030 SHEET 100X100X0.5MM
Datasheet Download
TG2030-100-100-0.5-0.pdf
Availability of TG2030-100-100-0.5-0
QUANTITY
TG2030-100-100-0.5-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG2030-100-100-0.5-0
Internal Part NumberEIS-TG2030-100-100-0.5-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG2030 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG2030
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG2030-100-100-0.5-0
Related LinksTG2030-100, TG2030-100-100-0.5-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG2030-100-100-0.5-0 Details Description
Related parts for TG2030-100-100-0.5-0
CONN SOCKET SIP 64POS GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC SMC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FUSE STRIP 80V 80A A=9MM datasheet.pdf
RES 223 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 70.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
946 AUTO-TUNING 6000 MM SCAN datasheet.pdf
FERR BEAD 600 OHM 3A 1210 SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 193MA 2.75 OHM TH datasheet.pdf