t-Global Technology TG2030-20-10-0.5
TG2030-20-10-0.5 picture photo
Mfg. Part Number
TG2030-20-10-0.5
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
THERMAL PAD 20X10X0.5MM
Datasheet Download
TG2030-20-10-0.5.pdf
Availability of TG2030-20-10-0.5
QUANTITY
TG2030-20-10-0.5 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG2030-20-10-0.5
Internal Part NumberEIS-TG2030-20-10-0.5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG2030 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG2030
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline20.00mm x 10.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG2030-20-10-0.5
Related LinksTG2030-2, TG2030-20-10-0.5 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG2030-20-10-0.5 Details Description
Related parts for TG2030-20-10-0.5
TERM SOLDER TURRET .186" .113"L datasheet.pdf
MULTI-PAIR 26COND 26AWG GRY 600' datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
RING NYLAKRIMP FUNNEL ENTRY datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CAP POLYMER 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
1.25MM F/L 6POS 28AWG 150MM datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf