t-Global Technology TG2030-30-30-2
TG2030-30-30-2 picture photo
Mfg. Part Number
TG2030-30-30-2
Brief Description
THERMAL PAD 30X30X2MM
Datasheet Download
TG2030-30-30-2.pdf
Availability of TG2030-30-30-2
QUANTITY
TG2030-30-30-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG2030-30-30-2
Internal Part NumberEIS-TG2030-30-30-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG2030 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG2030
UsageSheet
ShapeSquare
Outline30.00mm x 30.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG2030-30-30-2
Related LinksTG2030-, TG2030-30-30-2 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG2030-30-30-2 Details Description
Related parts for TG2030-30-30-2
CONN CBL BOARD IN R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT ASSY IDT 3POS 2.5MM datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 0.8MH 36A QUAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf