Fairchild Semiconductor FSAM20SH60A
FSAM20SH60A picture photo
Mfg. Part Number
FSAM20SH60A
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
SMART POWER MODULE 20A SPM32-AA
Datasheet Download
FSAM20SH60A.pdf
Availability of FSAM20SH60A
QUANTITY
FSAM20SH60A Order Process
Ship out your order
Specifications of FSAM20SH60A
Internal Part NumberEIS-FSAM20SH60A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSmart Power
Article LibraryOver Current Protection or Short Circuit Protection - Article
Standard Package8
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesMotion-SPM®
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current20A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500Vrms
Package / CaseSPM32AA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)FSAM20SH60A
Related LinksFSAM2, FSAM20SH60A Datasheet, Fairchild Semiconductor Distributor
FSAM20SH60A Details Description
Related parts for FSAM20SH60A
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SSD 112GB 2.5" SATA datasheet.pdf
RES SMD 3.32 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED RECT RED/GRN VERT RT ANGLE datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7POS 5.0MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf