t-Global Technology TG2030-300-300-3.0-0
TG2030-300-300-3.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TG2030-300-300-3.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TG2030 SHEET 300X300X3MM
Datasheet Download
TG2030-300-300-3.0-0.pdf
Availability of TG2030-300-300-3.0-0
QUANTITY
TG2030-300-300-3.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG2030-300-300-3.0-0
Internal Part NumberEIS-TG2030-300-300-3.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG2030 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG2030
UsageSheet
ShapeSquare
Outline300.00mm x 300.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG2030-300-300-3.0-0
Related LinksTG2030-300, TG2030-300-300-3.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG2030-300-300-3.0-0 Details Description
Related parts for TG2030-300-300-3.0-0
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIZE 8 ARINC 600 AU datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN SOCKET 120POS .050" STR PCB datasheet.pdf
DIE MTR 300 datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 16POS datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 3300PF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf