t-Global Technology TG2030-320-320-1.0-0
TG2030-320-320-1.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TG2030-320-320-1.0-0
Brief Description
TG SERIES SHEET 320X320X1MM
Datasheet Download
TG2030-320-320-1.0-0.pdf
Availability of TG2030-320-320-1.0-0
QUANTITY
TG2030-320-320-1.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG2030-320-320-1.0-0
Internal Part NumberEIS-TG2030-320-320-1.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG2030 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG2030
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG2030-320-320-1.0-0
Related LinksTG2030-320, TG2030-320-320-1.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG2030-320-320-1.0-0 Details Description
Related parts for TG2030-320-320-1.0-0
FUSE GLASS 750MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 24"W datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD 1800OHM 0402 datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 20ppm Series 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf