t-Global Technology TG2030S-100-100-2.0-0
TG2030S-100-100-2.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TG2030S-100-100-2.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TG2030 SHEET 100X100X2MM
Datasheet Download
TG2030S-100-100-2.0-0.pdf
Availability of TG2030S-100-100-2.0-0
QUANTITY
TG2030S-100-100-2.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG2030S-100-100-2.0-0
Internal Part NumberEIS-TG2030S-100-100-2.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG2030S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Gel
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorWhite
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity2.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG2030S-100-100-2.0-0
Related LinksTG2030S-10, TG2030S-100-100-2.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG2030S-100-100-2.0-0 Details Description
Related parts for TG2030S-100-100-2.0-0
RES 2.15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CA 2.0MM RISER XG AQUA LC DUP datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 750K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
COUPLER FMLE-QUICK 3/8" PIONEER datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 3.14A 55 MOHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS PNL MNT SKT CRMP datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G BLK datasheet.pdf
12-Bit, 80 MSPS, 3 V A/D Converter IC datasheet.pdf