t-Global Technology TG4040-320-320-5.0-0
TG4040-320-320-5.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TG4040-320-320-5.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TG SERIES SHEET 320X320X5MM
Datasheet Download
TG4040-320-320-5.0-0.pdf
Availability of TG4040-320-320-5.0-0
QUANTITY
TG4040-320-320-5.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG4040-320-320-5.0-0
Internal Part NumberEIS-TG4040-320-320-5.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG4040 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG4040
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorBlue
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG4040-320-320-5.0-0
Related LinksTG4040-320, TG4040-320-320-5.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG4040-320-320-5.0-0 Details Description
Related parts for TG4040-320-320-5.0-0
CABLE D-SUB-AMP09B/AE09M/AFP09B datasheet.pdf
III+ PIN,SOLDER,30AU>10,SMPACK datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.8A 8SOIC datasheet.pdf
KIT REF DESIGN MDL - IDM datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf