t-Global Technology TG4040-50M-320-2.0
TG4040-50M-320-2.0 picture photo
Mfg. Part Number
TG4040-50M-320-2.0
Brief Description
TG4040 ROLL 50METERSX320X2MM
Datasheet Download
TG4040-50M-320-2.0.pdf
Availability of TG4040-50M-320-2.0
QUANTITY
TG4040-50M-320-2.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG4040-50M-320-2.0
Internal Part NumberEIS-TG4040-50M-320-2.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG4040 MSDS
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG4040
UsageRoll, Cuttable
ShapeRectangle
Outline50m x 320.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG4040-50M-320-2.0
Related LinksTG4040-50, TG4040-50M-320-2.0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG4040-50M-320-2.0 Details Description
Related parts for TG4040-50M-320-2.0
FILTER SAW 345.03 MHZ REMOTE SMD datasheet.pdf
VARISTOR 156V 40KA DISC 40MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC DRVR POWER 28-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
FUSE 40A 300V CLASS T FST UL CSA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.768" 3/5MM 3L datasheet.pdf