t-Global Technology TG4040-50M-320-2.0
TG4040-50M-320-2.0 picture photo
Mfg. Part Number
TG4040-50M-320-2.0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TG4040 ROLL 50METERSX320X2MM
Datasheet Download
TG4040-50M-320-2.0.pdf
Availability of TG4040-50M-320-2.0
QUANTITY
TG4040-50M-320-2.0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG4040-50M-320-2.0
Internal Part NumberEIS-TG4040-50M-320-2.0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG Series Soft Thermal Conductive Pads
Thermal Interface Product Selection
Thermally Conductive Gap Filler Rolls Product Range
MSDS Material Safety DatasheetTG4040 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG4040
UsageRoll, Cuttable
ShapeRectangle
Outline50m x 320.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, Carrier-
ColorBlue
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG4040-50M-320-2.0
Related LinksTG4040-50, TG4040-50M-320-2.0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG4040-50M-320-2.0 Details Description
Related parts for TG4040-50M-320-2.0
TOOL SLEDGE POLY FACE 80MM 882MM datasheet.pdf
IC RS232 2.5V IEC ESD 20-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
OSC XO 132.8125MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OSC XO 135.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET ICEPROG CB81 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 89.8K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf