t-Global Technology TG4040S-320-320-5.0-0
TG4040S-320-320-5.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
TG4040S-320-320-5.0-0
Brief Description
TG SERIES SHEET 320X320X5MM
Datasheet Download
TG4040S-320-320-5.0-0.pdf
Availability of TG4040S-320-320-5.0-0
QUANTITY
TG4040S-320-320-5.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of TG4040S-320-320-5.0-0
Internal Part NumberEIS-TG4040S-320-320-5.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesTG4040S Thermal Management for Remote Radio Head
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTG4040S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Gel
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity4.2 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TG4040S-320-320-5.0-0
Related LinksTG4040S-32, TG4040S-320-320-5.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
TG4040S-320-320-5.0-0 Details Description
Related parts for TG4040S-320-320-5.0-0
RES SMD 1.74K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
L5-15 PLUG HI-IMPACT datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MCBASIC, 10/100-SM1310/LONG-ST datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM datasheet.pdf